Szukaj
Close this search box.

—O firmie—

AKO S.A - jesteśmy dla Ciebie od ponad 30 lat!

Firma AKO rozpoczęła swoją działalność 2.01.1991 roku jako bydgoski oddział Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego w Warszawie. We wrześniu 1996 roku na bazie tego oddziału, zawiązała się spółka akcyjna o charakterze pracowniczym. Od 2.01.1997 roku przyjęła ona nazwę: Centrum Obsługi Piekarstwa AKO S.A.

Na początku swego istnienia zakład produkował jeden polepszacz pieczywa pszennego AKO. W krótkim czasie zyskał on dużą popularność i uznanie wśród piekarzy – od niego powstało logo firmy.

Od tego czasu wprowadzając corocznie 6-8 nowych produktów, firma oferuje aktualnie 85 wyrobów. Ze względu na znajomość marki AKO, a także poszerzenie w ostatnich latach asortymentu produkcji o wyroby cieszące się ogromną popularnością dla cukierni, lodziarni i gastronomii, podjęto decyzję o skróceniu nazwy firmy do AKO Spółka Akcyjna.

  • Dodatki technologiczne (takie jak: polepszacze, zakwasy i zaciemniacze miękiszu).
  • Mieszanki piekarskie (m.in. mieszanki ziarnowe, posypki oraz koncentraty piekarskie).
  • Koncentraty ciastkarskie (np. do ciast drożdżowych, biszkoptowych, biszkoptowo-tłuszczowych, francuskich i półfrancuskich oraz piernikowych).
  • Koncentraty cukiernicze (koncentraty kremów, stabilizatory bitej śmietany).
  • Koncentraty lodów (np. lody soft do automatów, lody twarde tzw. świderki do automatów, bazy do lodów rzemieślniczych tzw. gałkowych).
  • Koncentraty deserów mrożonych (takie jak: shake i granita).
  • Koncentraty kulinarne (przekąski, sosy i dipy).

Od roku 2008 w swoim rozwoju firma „AKO” S.A. wykorzystuje środki unijne z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pochodzą one ze środków budżetu województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007 – 2013.

Firma AKO - Baner UE

W ramach działania 5.5.: „Promocja i rozwój markowych produktów”, firma „AKO” S.A. otrzymała dofinansowanie na udział w wielu imprezach targowych – krajowych, a także zagranicznych.

Ponadto w ramach poddziałania 5.2.2.: „Wsparcie inwestycji przedsiębiorstw”, firma otrzymała dofinansowanie w wysokości 2.018.359,86 zł. Wykorzystano je na wdrożenie nowoczesnych technologii produkcji oraz specjalistycznego oprogramowania komputerowego.

Dokumentacje aplikacyjne o dotacje unijne do wszystkich wniosków opracowała firma LECH CONSULTING – www.lc.net.pl.