Walne zgromadzenie 30.06.2026
OGŁOSZENIE:
Zarząd AKO S.A. w Bydgoszczy, KRS 0000055249, na podstawie § 15 ust. 3 Statutu w związku z art. 399 ksh, zwołuje w dniu 30 czerwca 2026 r. o godz. 10:30 w siedzibie firmy, Bydgoszcz ul. Startowa 2a, Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy z następującym porządkiem obrad:
- Otwarcie obrad.
- Wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia.
- Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności do podejmowania uchwał.
- Wybór Komisji Skrutacyjnej.
- Przyjęcie porządku obrad.
- Rozpatrzenie sprawozdania Zarządu Spółki z działalności Spółki w 2025 r. oraz sprawozdania finansowego Spółki za 2025 r.
- Rozpatrzenie wniosku Zarządu Spółki w sprawie podziału zysku netto Spółki za 2025 r.
- Rozpatrzenie sprawozdania Rady Nadzorczej Spółki z działalności w 2025 roku oraz oceny sprawozdania Zarządu z działalności Spółki w 2025 r, oceny sprawozdania finansowego Spółki za 2025 r. oraz oceny wniosku Zarządu w sprawie podziału zysku netto za rok 2025.
- Podjęcie uchwał w sprawie:
1) zatwierdzenia sprawozdania Zarządu Spółki z działalności Spółki w 2025 r,
2) zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółki za 2025 r,
3) podziału zysku netto Spółki za 2025 r,
4) zatwierdzenia sprawozdania Rady Nadzorczej Spółki za 2025 r,
5) udzielenia Członkom Rady Nadzorczej i Zarządu spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w 2025 r. - Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia liczby członków rady nadzorczej kolejnej kadencji.
- Wybory członków Rady Nadzorczej nowej kadencji.
- Zamknięcie obrad.
Uprawnieni z akcji oraz zastawnicy i użytkownicy, którym przysługuje prawo głosu, mają prawo uczestniczenia w walnym zgromadzeniu spółki, jeżeli zostali wpisani do rejestru akcjonariuszy
co najmniej na tydzień przed odbyciem walnego zgromadzenia. Zarząd Spółki postanowił,
że w Walnym Zgromadzeniu nie będzie można wziąć udziału przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, nie będzie też można wykonywać prawa głosu drogą korespondencyjną lub
przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Dodatkowe informacje dotyczące Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zawarte są na stronie http://www.ako.com.pl w zakładce
DLA AKCJONARIUSZY.
Zarząd Spółki
Jan Maciuba